Naučil jsem se vnímat bolest především jako důležitý výstražný signál. Bolesti je třeba naslouchat, řešit ji a ne ji jen tlumit léky a ignorovat ji. Než kdokoliv z vás sáhne po lécích k úlevě od bolesti, měl by se zamyslet, proč bolest vznikla.

Ukázka knihy

Kdo jsem?

Jsem úplně normální člověk jako kdokoliv jiný. Můj životní příběh se ve své podstatě nijak neliší od životních příběhů většiny z vás.

Před jednadvaceti lety, když mi bylo 12 let, jsem byl hospitalizován v nemocnici, pro autoimunitní poruchu zánětu tlustého střeva neboli tzv. ulcerózní kolitidu. V nemocničním prostředí jsem jako dítě trávil s pár přestávkami přes 7 let.

Ulcerózní kolitida spolu s Crohnovou chorobou patří mezi nevyléčitelné nemoci. Klasická medicína se snaží udržovat zdravotní stav v tzv. klidové fázi některými druhy léků. V případech, kdy léky nezabírají, to jsou operace střev, vývod,

(vyústění střeva na břišní stěnu) apod.

U mě léky nezabíraly už od samého začátku a zdravotní stav byl těžko zvládnutelný. S tím byly spojené experimentální léky, operace střeva a dočasná ileostomie.

Když to hodně zkrátím, nakonec těch operací bylo několik. A jaký byl výsledek ve dvaceti letech?

Přišel jsem o tlusté střevo. Na velkou jsem chodil v průměru 15x za den a nefungovali mi řitní svěrače. To nebyla žádná legrace nosit plínky. Zánět se rozšířil dál na tenké střevo a na zbylou část konečníku. Nemluvě o dalších potížích způsobených vedlejšími účinky léků, které jsem konzumoval mnoho let (osteoporóza, boleti kloubů, záněty očí, ledvin a ledvinové kameny, migrény, chronická únava a jiné.).

Takže jsem byl zase na začátku s tím rozdílem, že mi nebylo 12 let ale 20 let. To znamená: standartní léčba, léky, čípky a klyzmata do konečníků a jiná experimentální léčiva.

V této době jsem začal víc přemýšlet o životě. Jak vlastně budu žít. Už jsem nechtěl žít zase v nemocnici a polykat léky.

Musel jsem udělat něco jinak. Něco sám za sebe. Dnes už vím, že rozhodnutí, které jsem udělal, bylo jedno z nejdůležitějších v mém životě. O jaké rozhodnutí šlo, se dočtete v knize, kde vyprávím svůj příběh. Od úplného začátku, kdy to vypuklo.

Kniha „každý má svůj boj“ je sepsaná do několika částí. Jasně a srozumitelně. Dozvíte se, co se osvědčilo v době aktivní fáze nemoci od krvavých průjmů, zácpy, bolesti břicha, častého nachlazení apod. Získáte znalosti, které v praxi opravdu fungují. V knize krom stravy najdete i stejně důležité části, které souvisí s naším zdravým např. vztah k našemu tělu a péče o něj, náš myšlenkový svět, duševní hygiena apod. Tohle všechno tvoří a pomáhá utvářet náš šťastný a spokojený život.

V knize je mnoho rad a zkušeností, které napsal sám život.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Partneři a sponzoři